Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
09 Şubat 2021

Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Sivas ValisiDavut Gül'ün başkanlığında ve ilimizdeki kamu kurumları yöneticilerinin katılımıyla Müdürlüğümüz koordinasyonunda ‘Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu’ toplantısı gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi İl Encümen Salonunda gerçekleştirilen toplantıda 09.12.2017 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanan 2017/23 sayılı Başbakanlık Genelgesi ve genelgeye istinaden yayımlanan Bağımlılık ile Mücadele/ Teknik Çalışma Kurullarının Çalışma Usul ve Esasları ile ilgili sunumla beraber daha önceden alınan kararlar, devam eden uygulamalar ve planlanan çalışmalar değerlendirildi.

 Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Milli Eğitim, Gençlik Spor, Müftülük gibi kurumlar başta olmak üzere her kurumun bağımlılıkla mücadelede ciddi anlamda çalışmalar yaptığını dile getiren Valimiz Gül, "Eskiden bağımlılık denildiğinde sadece uyuşturucu maddeler akla geliyordu. Bizleri rutin hayatımızdan alı koyan teknolojik aletler gibi her şey bir anlamda bağımlılık sebebi; özellikle çocuklarımızın bu tür zararlı bağımlılıklardan uzak durması, parkta bahçede olması, çamura ve toprağa bulaşması lazım." dedi.

İl genelinde paydaş kurumlar tarafından yürütülen çalışmaların ve alınan önleyici tedbirlerin anlatıldığı sunumlar sonrası Valimiz Gül, il kurum müdürlerine yapılması gereken hususlar konusunda bazı talimatlarda bulundu.

  • YKIR0627.JPG
  • XOHU3479.JPG
  • WIFD6111.JPG