Dünya Diyabet Günü Etkinlikleri
09 Şubat 2021

Diyabet konusunda toplumsal farkındalığın arttırılması ve konunun öneminin vurgulanması amacıyla her yıl 14 Kasımda kutlanan Dünya Diyabet Günü’nün 2017 yılı teması ‘’Kadınlar ve Diyabet “ olarak belirlenmiş olup, Müdürlüğümüz Obezite-Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi koordinasyonluğunda;

14 Kasım 2017 Salı günü Sivas Belediyesi Yenişehir Hanımlar Kültür Merkezi kursiyerlerine Diyabete Yatkınlık Risk Testi uygulanarak şeker ölçümü ardından afiş ve broşürler eşliğinde“Diyabet ve Komplikasyonları” konulu sunum yapıldı. Programa katılan kursiyerlere sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekmek amacıyla ayran ve elma ikram edildi.


Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı “Diyabet ve Komplikasyonları” konulu sunum yapıldı.


Suşehri TSM obezite birimince Kaymakamlık önünde açılan stantta şeker,tansiyon ölçümü ve broşürler eşliğinde bilgilendirme yapıldı.


Gürün TSM obezite birimince İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerine yönelik şeker ölçümü ve Diyabet eğitimi yapıldı. İlçeye bağlı köylerde vatandaşlara ev ziyareti düzenlenerek şeker ve tansiyon ölçümü yapıldı.


15 Kasım 2017 Çarşamba günü Divriği TSM obezite birimince İlçe Pazar yerinde stant açılarak şeker, tansiyon ölçümü, diyabetle yaşam broşürleri eşliğinde bilgilendirme ve sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

Akıncılar TSM obezite birimince obezite ve diyabet konulu eğitim düzenlendi.

16 Kasım 2017 Perşembe günü Sivas Gıda-Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personellerine Diyabete Yatkınlık Risk Testi uygulanarak şeker ölçümü ve “Diyabet ve Komplikasyonları” temalı sunum yapıldı. Çalışmaya katılan personellere sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekmek amacıyla ayran ve elma ikram edildi.

  • diyabet kapak.JPG
  • diyabet 11.jpg
  • diyabet 13.jpg
  • diyabet 2.jpg
  • diyabet 3.jpg
  • diyabet 6.JPG