Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitici Eğitimi Yapıldı
09 Şubat 2021

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı ile tüm gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin, normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi sahibi olmaları ve bilinçli doğum yapmaları amaçlanmaktadır.

Söz konusu programın yürütülmesi, verilen hizmetlerde standart uygulamanın gerçekleştirilmesi ve birlikteliğin sağlanması için 2014/28 Sayılı Bakanlığımız “Gebe Bilgilendirme Sınıfı Genelgesi" gereğince toplum sağlığı merkezlerinde ve doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası bakım hizmeti veren 2. ve 3. basamak sağlık kuruluşlarında gebelere eğitimler verilmektedir.

Gebelere verilecek eğitimlerin niteliği arttırmak, standartları sağlamak ve deneyim paylaşımıyla birlikte motivasyonu artırmak amacıyla ilimizde Toplum Sağlığı Merkezleri, Üniversite Hastanesi, Devlet Hastaneleri ve Özel Hastanelerin gebe bilgilendirme sınıflarında eğitimci olarak görev alan sağlık personellerine yönelik olarak 09-10-11 Ekim 2017 tarihlerinde Buruciye Otel de Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitici Eğitimi düzenlenmiştir. Eğitim sonrası katılımcılara, Halk Sağlığı Birim Koordinatörü Uzm Dr Levent SAĞLAM tarafından Katılım Belgeleri verilmiştir. 

  • gebebilgilendirme1.JPG
  • gebebilgilendirme2.JPG
  • gebebilgilendirme3.JPG
  • gebebilgilendirme4.JPG
  • gebebilgilendirme5.JPG
  • gebebilgilendirme6.JPG