Kurumsal E-Posta Başvurusu
20 Ekim 2018

ÇKYS Kaydı Olan Personeller İçin: ÇKYS Kaydı olan personellerimiz Sağlık Bakanlığı E-Posta Sistemi web sayfasından (https://eposta.saglik.gov.tr/owakontrol/) üye olun seçeneği ile bireysel olarak e-posta talebinde bulunabilirler. Sitedeki yönlendirmeleri takip edip gerekli alanlar doldurulduktan sonra, personele sisteme bildirmiş olduğu alternatif kişisel e-posta adresine Sağlık Bakanlığı E-Posta Birimi tarafından link gönderilecektir. Daha sonra personel e-postasını aktif edebilecektir.

ÇKYS Kaydı Olmayan Personeller İçin:
Müdürlüğümüze bağlı birimlerimizde hizmet alımı kapsamında çalışan (V.H.K.i., Bilgisayar İşletmeni gibi) personeller için "https://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-97342/e/gercek-kisiler-icin.xls" linkinden formu indirerek gerekli alanlar doldurulduktan sonra formun Müdürlüğümüz Bilgi İşlem Birimine resmi yazı ile gönderilmei gerekmektedir.

Birimlerimiz İçin Kurumsal E-Posta Talebi: Müdürlüğümüze bağlı birimlerimiz bünyesinde kullanılmak üzere e-posta ihtiyacı olması durumunda"https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklenti/15092,eposta-talep-formu-paylasilan-ortak-tuzel-birim-hesaplar-icinxls.xls"linkteki formun doldurulup Müdürlüğümüz Bilgi İşlem Birimine resmi yazı ile gönderilmesi gerekmektedir. E-Posta hesabına erişim yetkisi isteyen personellerin bilgileri fomda eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.